"Trzynastego grudnia roku pamiętnego…"

13 grudnia minęła 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego- jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii powojennej Polski. Z tej okazji nasza szkoła włączyła się w obchody upamiętniające to wydarzenie.

Na korytarzu II pietra zagościła wystawa tematyczna.

Wystawa uzmysłowiła naszym uczniom jak stan wojenny wpłynął na ludzkie życie. Ciekawym uzupełnieniem tematu był quiz przygotowany przez nauczycieli historii dla uczniów klas siódmych i ósmych. Zorganizowanie wystawy i quizu miało na celu przede wszystkim przypomnienie młodzieży jakim tragicznym wydarzeniem w historii Polski był stan wojenny oraz w jaki sposób wpłynął na losy naszego państwa i milionów Polaków.
Nasi uczniowie wzięli również udział w konkursie „A jeśli ktoś nasz polski dom zapali - 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Represje, opór życie codzienne, skutki oraz reakcje międzynarodowe” Filipowi i Julianowi, którzy dostali się do etapu rejonowego życzymy sukcesów.

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p