"Trzynastego grudnia roku pamiętnego…"

13 grudnia minęła 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego- jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii powojennej Polski. Z tej okazji nasza szkoła włączyła się w obchody upamiętniające to wydarzenie.

Na korytarzu II pietra zagościła wystawa tematyczna.

Wystawa uzmysłowiła naszym uczniom jak stan wojenny wpłynął na ludzkie życie. Ciekawym uzupełnieniem tematu był quiz przygotowany przez nauczycieli historii dla uczniów klas siódmych i ósmych. Zorganizowanie wystawy i quizu miało na celu przede wszystkim przypomnienie młodzieży jakim tragicznym wydarzeniem w historii Polski był stan wojenny oraz w jaki sposób wpłynął na losy naszego państwa i milionów Polaków.
Nasi uczniowie wzięli również udział w konkursie „A jeśli ktoś nasz polski dom zapali - 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Represje, opór życie codzienne, skutki oraz reakcje międzynarodowe” Filipowi i Julianowi, którzy dostali się do etapu rejonowego życzymy sukcesów.

 

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP