Alma Spei + PIELUSZKA OD ZAJĄCZKA

9 marca gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela hospicjum Alma Spei w Krakowie. Uczniowie klas szóstych wzięli udział w prelekcji, podczas której prowadzący przedstawił hospicjum jako miejsce ŻYCIA małych podopiecznych, opowiadał o pacjentach i wyjaśniał rolę wolontariatu hospicyjnego. W trakcie spotkania uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi. Mieli także szansę otrzymania drobnych gadżetów za udzielanie poprawnych odpowiedzi na pytania zadawane przez przedstawiciela fundacji.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu SZKOŁA Z PASJĄ POMAGANIA, w którym szkoła bierze udział już po raz czwarty. Aktualnie realizujemy akcję PIELUSZKA OD ZAJĄCZKA, której celem jest zebranie pieluszek i materiałów higienicznych, którymi zostaną obdarowani podopieczni hospicjum w okresie Świąt Wielkanocnych. Akcję tę promujemy podwójnie z uwagi na fakt, że hospicjum przyjęło pod swój dach nieuleczalnie chore dzieci uciekające z Ukrainy. Każda paczka pieluszek i innych materiałów sanitarnych jest więc na wagę złota. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę akcję.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p