Alma Spei + PIELUSZKA OD ZAJĄCZKA

9 marca gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela hospicjum Alma Spei w Krakowie. Uczniowie klas szóstych wzięli udział w prelekcji, podczas której prowadzący przedstawił hospicjum jako miejsce ŻYCIA małych podopiecznych, opowiadał o pacjentach i wyjaśniał rolę wolontariatu hospicyjnego. W trakcie spotkania uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań, na które uzyskiwali wyczerpujące odpowiedzi. Mieli także szansę otrzymania drobnych gadżetów za udzielanie poprawnych odpowiedzi na pytania zadawane przez przedstawiciela fundacji.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu SZKOŁA Z PASJĄ POMAGANIA, w którym szkoła bierze udział już po raz czwarty. Aktualnie realizujemy akcję PIELUSZKA OD ZAJĄCZKA, której celem jest zebranie pieluszek i materiałów higienicznych, którymi zostaną obdarowani podopieczni hospicjum w okresie Świąt Wielkanocnych. Akcję tę promujemy podwójnie z uwagi na fakt, że hospicjum przyjęło pod swój dach nieuleczalnie chore dzieci uciekające z Ukrainy. Każda paczka pieluszek i innych materiałów sanitarnych jest więc na wagę złota. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę akcję.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP