Jubileusz 30-lecia szkoły

W dniu 10 grudnia 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 89 rozpoczęły się uroczystości jubileuszowe 30-lecia swego istnienia.

Oficjalne uroczystości poprzedziła Msza Święta w Kościele Parafialnym p.w. MB Nieustającej Pomocy, koncelebrowana przez Księży- Katechetów, uczących w szkole oraz gościnnie Księdza Dyrektora Zespołu Szkół Salezjańskich A. Nyka i Proboszcza M. Wrężla. W eucharystii uczestniczyli wszyscy uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły oraz zaproszeni Goście. Podniosłość święta dodawała obecność pocztów sztandarowych: szkolnego oraz harcerskiego Szczepu Unii. Było bardzo uroczyście i wzruszająco.

12 grudnia rozpoczęła się w murach szkoły uroczysta akademia okolicznościowa. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratorium Oświaty, instytucji oświatowych, stowarzyszeń i firm współpracujących ze szkołą, rodzice, nauczyciele, uczący dawniej i dziś oraz uczniowie i przyjaciele. Program artystyczny połączył historię placówki z tym, co się dzieje w szkole obecnie. Na początek Kronikarz Szkolny (uczeń klasy szóstej – K. Gryczyński) przedstawił historię szkoły popartą prezentacją multimedialną poświęconą 30-leciu istnienia placówki. Sentymentalna podróż do szkoły sprzed lat, połączona z prezentacją dzisiejszej szkoły pokazała jej rozkwit szkoły oraz znaczące chwile z jej historii i osób z nią związanych. Następnie pani Dyrektor Grażyna Janawa skierowała podziękowania do wszystkich przybyłych za troskę i za rozwój szkoły. Na koniec swojego wystąpienia wręczyła nagrody Nauczycielom i Pracownikom Administracji i Obsługi za rzetelną pracę oraz wkład wniesiony w rozwój szkoły. Wiele słów uznania, podziękowań i serdecznych życzeń zostało wypowiedzianych również w oficjalnych przemówieniach gości.

Ponieważ w szkole na dobre zagościł patron Kornel Makuszyński i jego literatura, po oficjalnej części wszyscy mogli obejrzeć przedstawienie autorstwa pani Sylwii Poznańskiej - nauczycielki języka polskiego, w oprawie muzycznej p. A. Gryboś-Lei oraz w wykonaniu uczniów „młodych” aktorów, pod tytułem „Przygody Koziołka”. Na zakończenie oficjalnej uroczystości wspólnie odśpiewano jubileuszową piosenkę „30 lat minęło”. Dokonano też uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej, ufundowanej przez jedną z nauczycielek szkoły a uświetniającą jubileusz 30-lecia powstania placówki. Z okazji grudniowych obchodów można było podziwiać fotograficzną wystawę pana Adama Gryczyńskiego „Czas zatrzymany”. Wystawiono też prace plastyczne wykonane przez dzieci ze świetlicy pt. „Nasz Patron”. Podziwiano również wystawę zdjęć „Szkoła dawniej i dziś” oraz „Nowa Huta w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”. Oglądano drzewo genealogiczne dyrektorów szkoły, jak i wystawę zdjęć pracowników szkoły, kiedy dziećmi byli. Można było zwiedzać szkołę, sale oraz pomieszczenia administracyjne, by porównać swe wspomnienia z wizją szkoły i zobaczyć, jak się zmieniła od czasu, gdy w niej przebywano. Goście zaznaczyli też swą obecność pamiątkowymi wpisami w Księdze Jubileuszowej.

Jubileusz 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 89 stał się niepowtarzalną okazją do przypomnienia historii i tradycji szkoły, podsumowania pracy i jej osiągnięć, był to również czas spotkań i wspomnień. Ta uroczystość na długo zapewne pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP