Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem:
Czytaj więcej: Stres - jak pomóc dziecku w radzeniu sobie ze stresem
Zachęcamy do przeczytania artykułów dotyczących bezpieczeństwa w Internecie.
Powietrze w Krakowie jest złe, dotyczy to także pomieszczeń w których przebywamy. Rola roślin w naszym otoczeniu jest niedoceniana. Drzewa, krzewy i inne rośliny zatrzymują na swojej powierzchni różne pyły, zanieczyszczenia, produkują zaś tlen, tłumią hałas, nawilżają powietrze oraz tworzą zdrowy mikroklimat.
Każdy z nas może zwiększyć powierzchnię zieloną w swoim miejscu zamieszkania poprzez następujące działania:
-zakładając zielone skwerki;
-sadząc rośliny na balkonach oraz w domach;
- zakładając przydomowe ogródki;
Najskuteczniej usuwają toksyny z powietrza: bluszcz pospolity, sansewieria gwinejska, rapis wyniosły,figowiec benjamina, epipremnum złociste, anturium Andregoliriope szafirkowata, daktylowiec niski, zielistka Sternberga, aglaonema, chryzantema wielkokwiatowa, dracena odwrócona, gerbera Jamesona, dracena wonna, Dypsis lutescens, nefrolepis wyniosły, Nephrolepis obliterata, skrzydłokwiat.
Osobiście polecam kilka roślin do domu, łatwych w uprawie i niezbyt wymagających takich jak:
1. Sansewieria wytwarza tlen nawet nocą, łatwa w pielęgnacji, należy podlewać umiarkowanie;
2. Skrzydłokwiat pochłania benzen, formaldehyd i aceton, nie wymaga dużo światła i nie wymaga częstego podlewania
3. Zielistka jest wytrzymała na suszę, uwielbia zraszanie;
4. Trzykrotka łatwa w uprawie, rośnie dobrze w jasnym i ciemniejszym pomieszczeniu, podlewa się umiarkowanie
5. Bluszcz usuwa z powietrza benzen , ksylen, formaldehyd i trójchlorometylen, rośnie w świetle rozproszonym, lubi chłodniejsze miejsce w mieszkaniu i wilgotne podłoże;
6. Zamiokulcas zamiolistny oczyszcza powietrze, lubi zacienione miejsca;
7. Paproć lubi zraszanie i lekko wilgotne podłoże, stanowisko lekko zacienione.
Życzę powodzenia w hodowli tych roślin!
Co to jest cukier? Z czym się kojarzy? Słowo cukry oznacza wszystkie jednocukry i dwucukry – m.in. glukozę, fruktozę, sacharozę i laktozę. Taką właśnie definicję cukrów przyjęto na potrzeby znakowania produktów spożywczych. Pojęcie „węglowodany” odnosi się do łącznej ilości węglowodanów przyswajalnych znajdujących się w produkcie. Dodatkowo podaje się ilość samych cukrów.
Czytaj więcej: Cała prawda o cukrze! Czytajmy etykiety!!!!!!!!!!
1. Odkrywaj Internet razem z dzieckiem.
Bądź pierwszą osobą, która zapozna dziecko z Internetem. Odkrywajcie wspólnie jego zasoby. Wspólnie odkrywajcie bezpieczne i wartościowe serwisy internetowe.
Czytaj więcej: Jak rodzice mogą chronić dzieci w Internecie? - Dzień Bezpiecznego Internetu 2017
Obecnie odnotowuje się liczne zachorowania na grypę. Warto o niej coś więcej wiedzieć, aby zapobiegać tej chorobie.
Podstawowe informacje o wirusach grypy:
Jakość powietrza w Krakowie to jeden z ważniejszych problemów gminy Kraków. Zwracają na to coraz częściej uwagę mieszkańcy naszego miasta. Władze Krakowa podejmują liczne działania, aby poprawić stan powietrza pomimo niekorzystnego geograficznego położenia i braku cyrkulacji powietrza.
ZALETY GŁOŚNEGO CZYTANIA DZIECKU
„Czytaj dzieku 20 minut dziennie. CODZIENNIE!”
Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.
Na podstawie najnowszych wyników badań w styczniu 2016rr eksperci Instytutu Żywności i Żywienia opracowali nowe zalecenia żywieniowe, które przedstawiono w postaci Piramidy Pokarmowej i Aktywności Fizycznej. Największą zmianą w nowej piramidzie, względem poprzedniej wersji z 2009 r., jest „awans” warzyw i owoców na najważniejsze, pierwsze miejsce wśród grup produktów spożywczych zalecanych do spożycia.
Czytaj więcej: Piramida Pokarmowa i Aktywności Fizycznej - rewolucja w zaleceniach żywieniowych.
Oszczędzajmy wodę.
Światowy Dzień Wody obchodzimy 22 marca, ale każdego dnia powinniśmy pamiętać, że woda to życie i nie można jej marnować. Na co dzień nie zastanawiamy się: Skąd się bierze woda?; Czy jest jej dużo?; Jakie są sposoby oszczędzania?; Jakie kraje już mają kłopoty z brakiem wody? Czy Polsce grozi kryzys wodny? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Strona 1 z 3