Baza szkoły

Szkoła Podstawowa Nr 89 usytuowana jest w centrum osiedla Piastów, Dzielnicy XV Mistrzejowice Północ w Krakowie. Budynek jest ogrodzony, z północnej strony graniczy z Parkiem Mistrzejowickim. Po remoncie i modernizacji szkoły, wszystkie obiekty bazy szkolnej są nowoczesne i dobrze wyposażone.

ND3 7204

Korytarze szkolne są przestronne i jasne. Wyposażone w kąciki zabaw oraz stoliki. Mogą w prosty sposób pełnić też rolę sal teatralnych. Wszystkie sale kolorowe i wyposażone w nowe ławki, meble i pomoce dydaktyczne. W kilku salach uczniowie pracują z tablicą interaktywną, w każdej znajduje się komputer. Od 2014 roku wprowadzony zostanie dziennik elektroniczny w klasach IV – VI.korytarzIMG 5647

 

Również odświeżona i wzbogacona została baza sportowo - rekreacyjna szkoły. Nowe boisko wielofunkcyjne (od kwietnia do października realizowany projekt gminny „Mój trener, mój przyjaciel”), własny plac zabaw dla najmłodszych uczniów. Ponadto duża i mała sala gimnastyczna, sala do zabaw ruchowych i gimnastyki korekcyjnej oraz sala taneczna. Sale sportowe są bardzo dobrze wyposażone, dzięki m. in. udziałowi w licznych projektach unijnych. Ponadto uczniowie na wszystkich poziomach mogą korzystać z zajęć basenowych oraz lodowiska.

IMG 5903dsgIMG 5533boisko


Na pierwszym i drugim piętrze znajdują się sale edukacji wczesnoszkolnej. Każda z nich posiada komplet ergonomicznych stolików i krzeseł, przystosowanych do wzrostu uczniów, oraz szafki dla uczniów. Sale wyposażone są w nowoczesne i różnorodne pomoce dydaktyczne (m. in. komputery, projektory i niektóre w tablice interaktywne). Wystrój pomieszczeń jest bogaty i estetyczny. Urządzone są specjalnie dla potrzeb klas I - III, posiadają również kąciki do relaksacji i zabawy.

 

ND3 7326sala

Na drugim piętrze oraz w wybranych salach pierwszego piętra znajdują się sale przedmiotowe dla klas starszych. Sale matematyczne i językowe, przyrodnicza wyposażone w tablice multimedialne, ułatwiające prowadzenie lekcji i wspomagające nauczanie. Na terenie szkoły mamy dwie pracownie komputerowe: dużą (dla całej klasy) i małą (dla grupy klasowej). Korzystają z nich również młodsi uczniowie.

komputerowaIMG 5802 

IMG 5495IMG 5558

Miejscem, do którego często zaglądają nasi uczniowie, jest szkolna biblioteka. Latem 2014 została ona odremontowana, aby zachęcić naszych podopiecznych nie tylko bogatymi zbiorami książek, czasopism, encyklopedii, przewodników, słowników, publikacji popularnonaukowych i lektur, ale i wspaniałym wystrojem. Każdy czytelnik znajduje tu coś dla siebie. Już motto biblioteki "Czytelnik jest tu osobą najważniejszą" i miła atmosfera, wprowadzana przez nauczyciela, oraz ciekawe i zajmujące zajęcia biblioteczne powodują, że uczniowie lubią tam przebywać. Dodatkowym atutem tego miejsca jest doposażenie biblioteki w centrum multimedialne.

IMG 5622
W naszej placówce znajduje się stołówka szkolna. Jest prowadzona przez firmę zewnętrzną (wybieraną przez Dyrektora szkoły i Radę Rodziców). Dzieci mogą korzystać z dwudaniowych, świeżych i domowych obiadów, gotowanych przez panie kucharki. W szkole działa się również sklepik (prowadzony również przez tę samą firmę). W czasie roku szkolnego sklepik jest czynny codziennie od 7:00 do 15:00. Można tu nabyć zarówno artykuły spożywcze, w tym świeże bułki i napoje, jak i przybory szkolne. Wszystkie dzieci uczęszczające do szkoły (również oddział przedszkolny), objęte są programem "Szklanka mleka" a uczniowie z klas I - III programem "Owoce w szkole".

Dużym powodzeniem cieszy się nasza świetlica szkolna. Obejmuje swoją opieką uczniów klas I-III oraz wszystkich uczniów dojeżdżających. Uczniowie przebywający na świetlicy biorą udział w zajęciach prowadzonych przez wychowawców świetlicy, mogą korzystać z gier, występować z własnymi pomysłami organizowania czasu spędzanego na świetlicy, mogą również pod opieką wychowawcy świetlicy korzystać z sal szkolnych oraz boisk. Oprócz opieki nad dziećmi oferuje zajęcia ruchowe i plastyczne, a także pomoc w odrabianiu prac domowych.

IMG 5593IMG 5595

Sprawnie działa w szkole Samorząd Uczniowski, m.in. organizując wiele imprez kulturalnych, a także rozrywkowych, takich jak: Andrzejki, Walentynki, Dzień Chłopca, szkolne dyskoteki. Włącza się również w akcje charytatywne np. Szlachetna Paczka, pomoc Hospicjum Św. Łazarza, uwrażliwiając dzieci na problemy społeczne.

W szkole znajduje się gabinet pedagoga, psychologa oraz logopedy. Jest też gabinet pielęgniarki. Przez trzy dni w tygodniu w gabinecie tym pełni dyżur pielęgniarka. Wykonuje ona bilanse zdrowia a w razie zaistnienia potrzeby udziela pomocy uczniom. W innym gabinecie medycznym raz w tygodniu lekarz – stomatolog przyjmuje dzieci, których rodzice wyrażą na leczenie zgodę.

W okresie ferii zimowych oraz wakacji w szkole organizowane są zajęcia opiekuńcze, w ramach których dzieci, pod opieką nauczyciela, mogą skorzystać z szerokiej bazy szkoły, zorganizowanych przez nauczycieli wyjść na basen, spacerów i wycieczek. Mogą również skorzystać ze stołówki szkolnej.

Przy wejściu do szkoły znajduje się portiernia. Powstała ona w trosce o maksymalne bezpieczeństwo uczniów. Panie woźne uniemożliwiają osobom niepowołanym wejście do budynku szkolnego. Ponadto budynek jest monitorowany przez kamery zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP