Uniwersytet dzieci

Uniwersytet Dzieci logo kolorW roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego Uniwersytet Dzieci, w którym biorą udział dzieci z klasy IIa, IIIa, IIIc i IIId.

Dzięki temu programowi nasi uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji. Biorą udział w 10 warsztatach naukowych w ramach pięciu gałęzi wiedzy (społecznych, przyrodniczych, humanistycznych, formalnych i politechnicznych) pokazujących bogactwo i różnorodność świata nauki. Uczestniczą w wykładzie akademickim na jednej z partnerskich uczelni wyższych. Wykonują zadania uaktywniające wiedzę zdobytą podczas warsztatów. Dodatkowo uczniowie działają w internetowych szkolnych klubach naukowych, gdzie każdy zawsze znajdzie coś dla siebie.

Zajęcia prowadzone są metodą zapytań i doświadczeń. Wykonują doświadczenia, które w sposób szybki i łatwy pozwalają zrozumieć im niezwykłe zjawiska z otaczającego ich świata. Natomiast bezpośredni kontakt z naukowcami sprawia, że nauka staje się bliska, inspirująca i przydatna na co dzień. Wszystko po to, by wzbudzić aktywność uczniów. Pozwala im to w pełni zrozumieć poruszaną tematykę. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w warsztatach i zawsze z niecierpliwością oczekują kolejnych zajęć. Więcej informacji o Uniwersytecie Dzieci na stronieinternetowej www.uniwersytetdzieci.pl.

Obraz 020

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP